دوستان، چه خبر هیچ خبر جدیدی نیست؟؟؟
+ نوشته شده در پنجشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۰ساعت توسط زیتون |

امروز تصاویری از داخل قصر آقای خاوری مدیرعامل فراری بانک ملی درتورنتوی کانادا در سایت گویا دیدم وبغض گلویم راگرفت،ایشان یکی از متهمان اصلی اختلاس 3000میلیارد تومانی است که به میمنت و مبارکی درحال حاضر به اتفاق خانواده محترمشان درکانادا وآن قصر اقامت دارند وبه ریش ملت بخت برگشته ایران میخندند.میدانید اگرمسئولان کشور به هریک از4000نفر اعضائ تعاونی مسکن زیتون 200 میلیون تومان(قیمت یک آپارتمان حدود 70متری) از صندوق ذخیره ارزی پول میدادندودست کم 20000 نفر را از رنج بی مسکنی و28سال بلاتکلیفی نجات میدادند،جمع آن چقدر میشد؟ضرب کنید 800میلیارد تومان یعنی چیزی تقریبا"یک چهارم ... آقایان بدست میاد.واقعا که عجب حکومت مهربان وعادلی داریم!

+ نوشته شده در دوشنبه هجدهم مهر ۱۳۹۰ساعت توسط زیتون |

سبزپرس - گروه محیط طبیعی: در جلسه روز سه شنبه (29 شهریور) کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، مشکل ساخت و سازهای غیرقانونی شهرک زیتون در پارک ملی سرخه حصار مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش سبزپرس، در این جلسه «شعبان خسروی»، نماینده  محیط زیست استان تهران مساله ساخت و سازهای غیر قانونی در شهرک زیتون را یکی از دغدغه های اصلی مسئولان محیط زیست دانست و گفت: ساخت و سازهای غیرقانونی در این شهرک رو به افزایش است اما متاسفانه برخوردی جدی با متخلفان انجام نمی شود. 
او با بیان اینکه در6 ماه گذشته ساخت و سازها  در حدود 60 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: مسئولیت این منطقه به شهرداری منطقه 13 واگذار شده است و با وجود اینکه ما گزارش ساخت و سازها را به شهرداری اعلام کرده ایم  اما شهرداری نسبت به تخریب ساخت و سازها اقدام نمی کند. 
خسروی گفت: با توجه به اینکه راههای ورودی به این شهرک بسته است، به درستی مشخص نیست که مصالح ساختمانی چگونه وارد منطقه می شود اما احتمالا  مصالح ساختمانی باید یا از مسیری که برای خط لوله نفتی احداث شده به منطقه اورده می شوند که البته ما آن راه را هم مسدود کرده ایم. 
 نماینده اداره کل محیط زیست تهران با اشاره به اینکه  افرادی که در منطقه ساخت و ساز انجام می دهند، همزمان به ایجاد فضای سبز و درختکاری هم اقدام می کنند، گفت: آنها برای این که ساخت و سازهایشان تخریب نشود از این حربه استفاده می کنند. آنها از ایجاد فضای سبز به عنوان سپر استفاده می کنند.  هر ویلایی که در شهرک زیتون دیده می شود، نصف اش فضای سبز است.
 او گفت: بحث واگذاری زمین های معوض مسکوت مانده است. چون مالکان زمین های شهرک زیتون حاضر به تعویض زمین های خود  نیستند.  
خسروی از مسئولان شورای شهر خواست تا از این شهرک بازدید کنند تا افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز را به چشم خود ببیند و راهکاری برای حل این معضل پیدا کنند. 
 
با وجود دستور مقام معظم رهبری، ساخت و ساز متوقف نشده 
« خلیل راحتی» نیز که به عنوان نماینده شهرداری در جلسه شورای شهر حاضر شده بود، در این باره اظهار کرد: شهرک زیتون یکی از نزدیک ترین مناطق خوش آب و هوا به تهران است و همین مساله باعث شده است، صاحبان این اراضی به هر قیمتی تلاش کنند، تا زمین های خود را حفظ کنند. 
او با طرح این سوال که چرا در منطقه ای که حفاظت شده و جز اراضی ملی محسوب می شود، باید پست برق وجود داشته باشد، گفت: عید سال 89 یک پست برق در شهرک زیتون ساخته شده است اما هیچ کس مسئولیت ساخت آن را بر عهده نمی گیرد، وزارت نیرو قبول نمی کند که این پست را راه اندازی کرده و مساله اینجاست  که مردم محلی و روستایی منطقه که نمی توانند خودشان پست برق درست کنند. 
 راحتی تصریح کرد: پست برق بدون هماهنگی راه اندازی شده، تعداد زیادی چاه غیر مجاز هم در منطقه حفر شده است و حتی آنجا خطوط تلفن هم واگذار شده است. همه شرایط برای ساخت و ساز های غیر قانونی فراهم شده است، بنابراین خیلی طبیعی است که مردم بخواهند در این شهرک خانه بسازند چون همه امکانات شهری در آنجا وجود دارد.
او با ببان اینکه مقام معظم رهبری هم ساخت ساز در مناطق شمال و شمال شرق کشور را ممنوع دانسته اند، گفت: نمی دانم چرا با وجود دستور مقام رهبری که حکم شرعی و قانونی است باز هم ساخت و سازها در منطقه ادامه دارد.
نماینده شهرداری در جلسه کمیته محیط زیست ادامه داد: من فکر می کنم عزم جدی برای حل مشکل شهرک زیتون وجود ندارد اگر اراده جدی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی در این منطقه وجود داشت تا کنون مشکل حل شده بود. 
 
قیمت سیمان در شهرک زیتون پنج برابر بیرون است 
او در رابطه با عملکرد شهرداری برای  جلوگیری از ساخت و سازها درشهرک زیتون گفت: با اقدامات شهرداری ورود مصالح به این شهرک واقعا دشوار است. یک گیت به خاطر مسائل امنیتی به وزارت اطلاعات تحویل داده شده است. یک مسیر هم در اختیار شرکت نفت است که از آنجا مصالح خود را وارد می کنند و ما آنجا نیرو گذاشته ایم و یک گیت هم در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست است. بقیه راهها هم صعب العبور است. این  وضعیت باعث شده که قیمت یک کیسه سیمان در داخل شهرک، 5 برابر قیمت بیرون باشد. 
راحتی با بیان اینکه باید از ورود کارگران افغانی به این شهرک جلوگیری کرد، گفت: مشکل اصلی وجود کارگران افغانی در داخل شهرک است. آنها برای ساخت و سازها کوه را می تراشند تا مصالح  مورد نیاز خود را تامین کنند.  
او ادامه داد: مشکل اصلی در شهرک زیتون فقط بحث ساخت و سازها نیست، بلکه مساله اینجاست که اراضی شهرک زیتون را تصرف می کنند. وقتی زمینی تصرف می شود، شهرداری نمی تواند اقدامی انجام دهد . در این زمینه سازمان حفاظت محیط زیست یا منابع طبیعی باید وارد عمل شوند. زیرا سند مالکیت این اراضی در دست سازمان منابع طبیعی است. اما سازمان منابع طبیعی  هم مسئولیت را به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار کرده است و همین مساله باعث پیچیده شدن برخورد با متخلفان شده است.  
 
استانداری جلسات رسیدگی به وضعیت شهرک را  متوقف کرد
نماینده شهرداری در کمیته محیط زیست تصریح کرد:  وقتی در منطقه برق وجود دارد، آب وجود دارد، تلفن هم هست، کارگر افغانی هم برای ساخت و ساز وجود دارد، نمی توان به این راحتی جلو ساخت و سازهای غیرقانونی را گرفت. بنابراین برای برخورد با این مساله نیاز به همکاری همه ارگان ها و دستگاه های  مرتبط داریم. 
راحتی تصریح کرد: اگر پست برق در شهرک زیتون خراب شود، چاه های غیر مجاز مسدود شوند و به کارگران افغانی اجازه  ورود به منطقه داده  نشود، تقریبا تمام مشکلات حل می شود.
 او گفت: مقام معظم رهبری درباره جمع اوری پست برق در این شهرک دستور داده است اما هنوز اقدامی در این زمینه انجام نشده است. 
راحتی گفت: سال گذشته هر دو هفته یک بار ما جلساتی را برای  حل  مشکل  شهرک زیتون برگزار می کردیم . در این جلسات از همه ارگان های مرتبط نماینده حضور داشت و کارها به خوبی پیش می رفت. چون  دادستان  ویژه زمین خواری هم در این جلسات حضور داشت ما توانسته بودیم چند حکم تخریب هم برای ساخت و ساز های غیر مجاز دریافت کنیم  اما  استانداری  این جلسات را متوقف کرد و گفت  که ما در این زمینه متولی  هستیم. 
 
دادگاه به نفع مالکان رای داده 
 محمد طبیب نژاد، نماینده معاونت حقوقی شهرداری تهران هم در این جلسه گفت:  عمده اقدامات معاونت حقوقی مربوط به آرای دادگاه است. مالکان این زمین ها به صورت انفرادی  یا جمعی بر علیه شهرداری شکایت کرده اند و چون این افراد سند مالکیت دارند، دادگاه به نفع انها رای صادر می کند. 
 او با بیان اینکه پرونده اکنون در هیات تشخیص است، گفت: ما به دنبال رای هیات تشخیص هستیم. بر اساس اخرین اخباری هم که به دست ما رسیده است این هیات قصد دارد به نفع مالکان رای صادر کند و شهرداری را به صدور پروانه  ساخت  ملزم کند. از انجایی که  قضات مستقل هستند ، نمی توان خیلی به آنها فشار اورد بنابراین به دنبال آن هستیم که  قبل از این که کار از کار بگذرد از طریق ریاست قوه قضائیه وارد شویم و با رایزنی از صدور چنین حکمی جلوگیری کنیم. 
نماینده معاونت حقوقی شهرداری تهران ادامه داد: اگر چنین حکمی برای پرونده هایی که اکنون در دستور کار است صادر شود، حکم صادر شده به تمام پرونده های مشابه شهرک زیتون تعمیم داده می شود.  
 
افزایش ساخت و سازها عجیب است
معصومه ابتکار، رئیس  کمیته محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه  افزایش ساخت و سازهای غیرقانونی در این شهرک عجیب به نظر می رسد،  گفت: ما مشخصا برای شهرک زیتون تفاهم نامه ای  با دادستان وقت ، شهرداری ، منابع طبیعی و نیروی انتظامی داشتیم. بر اساس این تفاهم نامه باید جلوی هرگونه ساخت و ساز جدید  دراین شهرک گرفته  می شد و ساخت و سازهای غیرقانونی هم به کمک دادستانی تخریب می شد و به مالکان آنها زمین های معوض تحویل داده می شد.
او ادامه داد: پیشنهاد من این است که برای حل این معضل، جلساتی که قبلا  با هماهنگی شهرداری تشکیل می شد از سر گرفته شود. چون در این جلسات نمایندگان دستگاه های مختلف حضور دارند می توان سریعا به نتیجه رسید. 
او از منابع طببیعی و سازمان حفاظت محیط زست هم  خواست که مساله را در دولت پیگیری کنند و مانع از این شوند که ساخت و ساز در شهرک زیتون جنبه قانونی پیدا کند. 
ابتکار گفت: با توجه به اینکه از طرف مقام معظم  رهبری نسبت به جمع اوری پست برق در شهرک نامه وجود دارد و استانداری هم حکم ان را صادر کرده است باید هر چه سریع تر از اداره برق خواسته شود که این پست را از بین ببرد. 
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر از نماینده اداره کل محیط زیست هم خواست تا مساله را به اطلاع رئیس و معاون طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست برساند تا برای حل این مشکل  اقدامات لازم انجام شود. 
به اعتقاد ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست باید در اسرع وقت با رئیس قوه  قضائیه در این زمینه صحبت کند و از ریاست قوه قضائیه بخواهد که برای ساخت و ساز در شهرک زیتون مجوز صادر نشود./م.ن 
 
+ نوشته شده در شنبه نهم مهر ۱۳۹۰ساعت توسط زیتون |

خبرگزاری مهر : مشاور شهردار تهران در امور محیط زیست تاکید کرد: با انجام ساخت و سازهای غیر مسئولانه و تعرض به پارک ملی سرخه حصار، کلوگاه تنفسی شهر تهران نابود می شود که این مسئله به هیچ وجه زیبنده نظام ما نیست.

محمد هادی حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر خاطر نشان کرد: شهردار تهران در جلسه شورای شهر مراتب نگرانی مدیریت شهری تهران را بابت حکم دیوان عدالت اداری در خصوص ساخت و ساز در پارک ملی سرخه حصار اعلام داشته و اعضای شورا نیز با حساسیت پیگیر این موضوع هستند.

وی حکم صادر شده را به عنوان یک حکم قانونی قابل احترام دانسته و افزود: با اجرای ساخت و ساز در پارک ملی سرخه حصار، گلوگاه تنفسی شهر تهران از بین خواهد رفت و متاسفانه در حکم صادر شده ضوابط و شاخص های زیست محیطی رعایت نشده است.

مشاور شهردار تهران در همین حال تصریح کرد: برخی تصمیمات در دولتهای قبلی موجب بروز این مشکل شده و با اتخاذ یک راه حل بهتر و تخصیص اعتبار محدودی می توان هم مشکل شهروندان صاحب زمین را حل کرد و هم جلوی تعرض به پارک ملی سرخه حصار را گرفت.

وی در خصوص جایگاه پارک ملی سرخه حصار ، خاطر نشان کرد: بر اساس طرح جامع شهر تهران، کاربری سرخه حصار تنها فضای سبز است و مدیریت شهری نیز بر این موضوع تاکید دارد.

حیدرزاده با ابراز نگرانی از تعرضات صورت گرفته به پارک های ملی در طول سالهای اخیر یاد آور شد: با ادامه تعرضات رتبه سرخه حصار و خجیر به عنوان پارک های ملی نزول پیدا خواهد کرد که این مسئله اصلا برای نظام ما خوب نیست.

به گفته وی در تمام دنیا، شهرهای بزرگ و کوچک بر اساس مدیریت پایدار اداره می شوند و دستگاه های حافظ محیط زیست حرف اول و آخر را در امور توسعه و مسائل مربوطه می زنند که متاسفانه در کشور ما اینگونه نیست.

مشاور شهردار تهران در امور زیست محیطی همچنین خواستار استفاده از منابع صندوق ذخیره ارزی جهت حل مشکل اراضی سرخه حصار شد و افزود: با اقدامی سنجیده می توان با استفاده از منابع صندوق ذخیره ارزی مشکل پیش آمده را حل کرد و امیدواریم با همکاری همه دستگاه ها نظیر سازمان محیط زیست، وزارت مسکن و ... شاهد حل هر چه سریعتر مشکل باشیم.

وی همچنین سازمان محیط زیست را در زمینه تعرض به پارک های ملی مقصر اصلی ندانست و تصریح کرد: اختیارات این سازمان در حال حاضر در همین حد است ولی با این همه مدیریت شهری تهران آماده هر گونه کمک و اقدام مقتضی در راستای حل این مشکل است

دوستان این خبر تو لینک زیر بود:

http://www.pezeshki.net/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D9%88%D9%85/217-osoporu-osomosop-omop-uosopop-uosouuomu.html

 

 

 

 

+ نوشته شده در جمعه هشتم مهر ۱۳۹۰ساعت توسط زیتون |